top of page

AKTUALNOŚCI

25.jpg

TRZYDZIESTKA ARAMISA

27.07.2023 roku nasz król stada, ukochany koń Bohdana Smolenia Korys Aramis skończył 30 lat.

 

Aramis jest najstarszym koniem w naszej stajni i jednym z pierwszych, który do Baranówka przyjechał.
Doskonale pamięta naszego fundatora pana Bohdana Smolenia, bo to przede wszystkim on nosił go na grzbiecie i razem galopowali po lasach i łąkach otaczających naszą fundacje.

 

Aramis także przez wiele lat pomagał dzieciom ze szczególnymi potrzebami utrzymywać i odzyskiwać sprawność, dawał radość i uśmiech. Dziś już nie pracuje pod siodłem, ale chętnie pójdzie na spacer i wysłucha każdej historii. Dlatego tez 30 urodziny szefa stada nie mogły przejść bez echa. Było gromkie sto lat, tort dla koni i ludzi oraz prezenty.


Dziękujemy wszystkim za obecność i wielką życzliwość dla naszego Aramisa. Na codzień Aramis najbardziej potrzebuje specjalistycznej diety i opieki weterynaryjnej. Za każdą pomoc dziękujemy.

25.jpg
Joe turner w fundacji smolenia trening koni.jpg

JOE TURNER w FUNDACJI !!!

To były niezapomniane dwa dni. Wypełnione pracą i nauką. Swoją niesamowitą wiedzą dzielił się z nami nie kto inny, ale sam Joe Turner.

JOE TURNER: zwycięzca zawodów „Myśląc o Koniu” w 2013 r. Od lat prowadzi kliniki w USA i Europie. Pracuje metodą Evidence Based Horsemanship („koniarstwo” oparte na wiedzy naukowej).

Joe to trener zarówno koni, jak i ludzi. Pomaga w stworzeniu prawdziwego partnerstwa między jeźdźcem a koniem. Wiedzę swą czerpał od największych sław „Natural Horsemanship:” Buck Brannaman, Ray Hunt, Monty Roberts, Chris Cox, Clinton Anderson, Pat Parrelli, Richard Winters, Dr. Robert Miller, Eitan Beth-Halachmy, i innych.
https://www.facebook.com/RockyMountainHorseman

 

Warsztaty miały w większości charakter konsultacji indywidualnych. Oczywiście nie brakowało słuchaczy, którzy chcieli jak najwięcej nauczyć.

 

Na szkoleniu mierzyliśmy się z takimi wyzwaniami, jak:

  • przyjęcie jeźdźca przez młodego, „surowego” konia;

  • praca ze źrebakami;

  • praca na relacji;

  • bezpieczeństwo w pracy z koniem;

  • budowa zaufania;

  • praca ze zwierzęciem z dbałością o jego dobrostan:

  • wsparcie konia w radzeniu sobie ze stresem.

Dziękujemy Joe za zaangażowanie i przekazywanie swojej wiedzy we wszystkich aspektach koń-jeździec. Teraz pozostaje nam już tylko samodzielnie pracować i czekać na kolejne szkolenie.

Joe turner w fundacji smolenia układanie koni.jpg

Zlot Szeryfów - jedyna takie zawody w Polsce
Czas na podsumowania.

W niedziele 8.10.2023 odbył się III Światowy Zlot  Szeryfów 😀😀

W zawodach wystartowało  30 naszych podopiecznych, oraz nasi wolontariusze. Wszyscy swoje przejazdy zaliczyli perfekcyjnie i wszyscy stanęli na podium - bo w Fundacji każdy jest Zwycięzcą.

Tegoroczny Zlot Szeryfów dedykowany był naszej Pani Asi.

 

Brawo Kochani jesteśmy pełni uznania dla pracy, którą wykonaliście i jesteśmy z Was bardzo dumni. Dziękujemy naszym wspaniałym hipoterapeutkom Anecie Cichowicz, Kindze Grajewskiej, Kamili Wawrzyniak, Agnieszce Targosz i Edycie Rzańskiej za przygotowanie i poprowadzenie zawodników. Dziękujemy sędziom Agnieszce Kułaczkowskiej i Jackowi Grobelnemu za sprawiedliwe i profesjonalne sędziowanie. Dziękujemy rodzicom i bliskim naszych podopiecznych za wspaniałe kibicowanie, wsparcie i pyszne ciasta. Za strefę cateringową dziękujemy panu Danielowi Garczarek  - naszej fundacyjnej złotej rączce. 

Dziękujemy naszym wolontariuszom za pomoc przy koniach i wszelkie prace pomocowe w tym wolontariuszom z Zakładu Poprawczego w Poznaniu. Za oprawę muzyczną dziękujemy Jackowi Rogalka, a za uwiecznienie wydarzenia na zdjęciach Jackowi Kazzi.

 

Ogromne podziękowania dla naszych sponsorów, dzięki którym zawodnicy mogli cieszyć się pięknymi nagrodami.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i za to, że jesteście z nami i mamy nadzieję, że zawsze będziecie.

POLISH COWBOY RACE.jpg
logo-1691576181.jpg
BOGUSŁAWKI.png
jak pomagać dzieciom.jpg

Poznański Targ dobra

W niedzielę 3 września byliśmy gośćmi Poznańskiego Targu Dobra czyli święta organizacji pozarządowych, które na co dzień między innymi opiekują się dziećmi i osobami z niepełnosprawnościami, wspierają seniorów, organizują czas wolny dzieciom, dbają o opiekunów osób niepełnosprawnych.

 

Termin spotkania jest nieprzypadkowy, bo już 5 września obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Dobroczynności.


Poznański Targ Dobra jest także połączeniem Poznańskiego Dnia Organizacji Pozarządowych oraz Targów Ekonomii Społecznej w Poznaniu. Celem Targu jest promocja organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej i grup nieformalnych działających na rzecz mieszkanek i mieszkańców Poznania, a także ukazanie współpracy Miasta z organizacjami pozarządowymi oraz bezpośredni kontakt przedstawicielek i przedstawicieli ww. podmiotów z mieszkankami i mieszkańcami Poznania.
Dziękujemy za zaproszenie

hobbyhorse zabawa.jpg

Pierwsze Zawody Poniaków

Drużyna Poniaków Akademii Pana Smolenia wystartowała w swoich pierwszych zawodach Hobby Horses zorganizowanych w Baborówku podczas "Baborówko Jumping Show 2023".


Poniaki zaliczyły wszystkie przejazdy na czysto, bez żadnych zrzutek i uplasowały się w środku stawki. Było dużo pozytywnych emocji i dobrej zabawy.


Naszym Poniakom składamy serdeczne gratulacje i już myślimy o organizacji zawodów Hobby Horses w fundacji. Do Akademii Poniaków można także dołączyć.

 

Zapraszamy

hobby horse dla dzieci.jpg
bottom of page